Украли деньги с карточек пионера :(
#23
Отправлено 01 August 2012 - 16:59
Привет! У кого-то была аналогичная ситуация- забыла карточку в банкомате (Украина). Теперь, чтобы ее забрать, банк требует подтверждение от Пионера о том, что действительно на мои паспортные данные была открыта данная карта. на сколько это паливно?
Может лучше написать пионеру что карта была утеряна или её украли, и попросить выслать новую карту, по моему меньше палево.
#24
Отправлено 01 August 2012 - 17:17
Им нужен оригинал договора, высланный на почтовый ящик ( не имэйл, ни факс банк не устраивают) Естественно займет это недели 3, пионер без проблем все высылает. Ждать и возвращать карту ,либо делать запрос на новую вам решать. Тут даже не понятно , что палевнее-принести договор или оставить карту в банке.Привет! У кого-то была аналогичная ситуация- забыла карточку в банкомате (Украина). Теперь, чтобы ее забрать, банк требует подтверждение от Пионера о том, что действительно на мои паспортные данные была открыта данная карта. на сколько это паливно?
#25
Отправлено 01 August 2012 - 17:54
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
http://www.reyestr.c.../Review/6971219
13 листопада 2009 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2-а-10435/09/0470
за позовом Національного банку України в особі Управління Національного банку України в Харківській області
до публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк»
про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
... розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
03.06.2008р. центральним відділенням Харківського головного регіонального управління ПАТ КБ «ПриватБанк» було здійснено переказ за межі України, без відкриття поточного рахунку, за заявою фізичної особи – резидента на переказ, на його рахунок за межами України (рахунок у Латвії), готівки у сумі 2100 доларів США, призначення платежу – «приватний переказ». Отримувачем коштів за цим переказом в закордонному банку є ініціатор переказу фізична особа – резидент, у якого відсутня індивідуальна ліцензія Національного банку України на розміщення валютних цінностей на рахунку за межами України.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" від 19.02.1993р. №15-93 уповноважені банки, фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку, які отримали від Національного банку України генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, здійснюють контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці установи.
Національний банк України у сфері валютного регулювання видає у межах, передбачених цим Декретом, обов'язкові для виконання нормативні акти щодо здійснення операцій на валютному ринку України (ст. 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993р. №15-93)
Резиденти і нерезиденти мають право здійснювати валютні операції з урахуванням обмежень, встановлених цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України (п.2. ст. 2 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993р. №15-93).
Відповідно до підп. «а» п.4 ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції. Індивідуальної ліцензії потребують такі операції: вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей.
Згідно п.3.2 положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами валютних цінностей на рахунках за межами України затвердженого постановою Правління Національного банку України від 14.10.2004 №485 якщо фізична особа під час перебування за кордоном відкрила рахунок і бажає після повернення в Україну надалі проводити операції через цей рахунок, то вона має звернутися до Управління для отримання ліцензії в порядку, передбаченому цим Положенням.
Таким чином Управління Національного банку України в Харківській області правомірно дійшло висновку, що при здійснені відповідачем переказу за межі України, без відкриття поточного рахунку, за заявою фізичної особи – резидента на переказ на його рахунок за межами України готівки у сумі 2100 доларів США отримувачем яких є ініціатор переказу фізична особа – резидент, відповідач порушив норми валютного законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.13 Декрету «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» уповноважені банки, які отримали від Національного банку України генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, здійснюють контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці установи.
Згідно п.1.2 Положення про валютний контроль затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000р. №49 визначено функції агента валютного контролю як обов'язки уповноваженого банку, іншої фінансової установи та національного оператора поштового зв'язку, які отримали від Національного банку генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, щодо здійснення контролю за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці установи.
Цей контроль полягає в запобіганні уповноваженими банками, іншими фінансовими установами та національним оператором поштового зв'язку проведенню резидентами і нерезидентами через ці установи незаконних валютних операцій та/або своєчасному інформуванні уповноваженими банками, іншими фінансовими установами та національним оператором поштового зв'язку у випадках та в порядку, установлених законодавством, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку, відповідних державних органів про порушення резидентами і нерезидентами законодавства, пов'язаного з проведенням ними валютних операцій.
Відповідно до п.2.5 Положення про валютний контроль затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000р. №49 нездійснення уповноваженими банками, іншими фінансовими установами та національним оператором поштового зв'язку функцій агента валютного контролю в частині запобігання проведенню резидентами і нерезидентами через ці установи незаконних валютних операцій тягне за собою позбавлення генеральної ліцензії Національного банку на право здійснення валютних операцій або штраф у розмірі 25 % від суми (вартості) валютних операцій, здійснених резидентами та нерезидентами через ці установи з порушенням законодавства. Розмір штрафу визначається з різниці між сумою проведеної валютної операції та сумою, що є нормативно визначеною, якщо згідно із законодавством дозволено проводити окремі валютні операції у встановлених сумах. Штраф сплачується у валюті України за офіційним курсом гривні до іноземних валют та банківських металів, установленим Національним банком на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства, у разі використання в розрахунках іноземної валюти.
На підставі зазначених норм працівниками Управління Національного банку України в Харківській області було складено протокол порушення валютного законодавства від 06.08.2008р. та винесено постанову від 11.09.2009р. №20 відповідно до якою на відповідача було накладено штраф з порушення підп. «а» п.4 ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та п.1.16 положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами валютних цінностей на рахунках за межами України, у розмірі 25% від суми валютних операцій, здійснених резидентами та нерезидентами через ці банки з порушенням законодавства.
З урахуванням викладеного суд вважає, що позивач правомірно застосував до відповідач штрафні санкції за порушення норм валютного законодавства і таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національного банку України в особі Управління Національного банку України в Харківській області до публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про стягнення штрафу – задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до Державного бюджету України штраф за порушення валютного законодавства в сумі 2547,30 грн. (дві тисячі п’ятсот сорок сім гривень 30 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 18 листопада 2009 року.
Суддя
О.В. Врона
Ответить
Количество пользователей, читающих эту тему: 0
0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей